Łatwy zwrot towaru
Dostawa do paczkomatu Inpost zamówień powyżej 50zł
Chmiel zwyczajny to bogactwo fitohormonów, mających korzystny wpływ na metabolizm skóry. Stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz regeneruje naskórek. Kosmetyki z chmielem działają przeciwstarzeniowo i odmładzająco. Regularne stosowanie produktów z wyciągiem z chmielu pozwoli skórze zachować doskonałą elastyczność, jędrność i młody wygląd. Ujędrniające działanie chmielu sprawia, że znajdziemy go także w skutecznych kosmetykach antycellulitowych. Chmiel wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu często dodawany jest jako podstawowy składnik kosmetyków do pielęgnacji skóry łojotokowej, skłonnej do trądziku. Produkty z chmielem łagodzą podrażnienia i stany zapalne skóry. Świetnie sprawdzają się przy pielęgnacji skóry wrażliwej i przy trudno gojących się ranach. Ekstrakt z chmielu sprawdza się również jako rewelacyjny kosmetyk do włosów. Przede wszystkim pielęgnuje delikatną skórę głowy, dlatego często zalecany jest przy łupieżu i świądzie skóry głowy. Kosmetyki z chmielem wzmacniają włosy i zapobiegają ich wypadaniu. Warto sięgnąć po szampon z chmielem w przypadku nadmiernie przetłuszczających się włosów. Po myciu w takim szamponie włosy szybko staną się miękkie, puszyste i dogłębnie oczyszczone.
Ocet jabłkowy 5 %, z polskich jabłek, jest fenomenalnym „naturalnym kosmetykiem” źródłem ponad 20 związków mineralnych i pierwiastków śladowych oraz kwasów: octowego, mlekowego, cytrynowego i propionowego, enzymów i aminokwasów. Ocet zawiera miedź, magnez, siarkę, krzem, witaminy A, B1, B2, B6, C, E, P oraz beta-karoten. Chociaż ocet jest odkrywany na nowo dopiero od niedawna, to receptury z nim znane są od czasów antycznych. Babilończycy już 5000 lat przed Chrystusem wykorzystywali lecznicze właściwości octu. Królowa Kleopatra słynąca ze swej urody, brała kąpiele w occie.
INCI: Cider vinegar (Acetum)&Humulus lupulus Strobili Extract
Sugerowane stężenie: 1-10%
Zawartość kwasu octowego: 5 %
Rozpuszczalność: całkowicie rozpuszczalny w wodzie, alkoholu etylowym i glikolu propylenowym.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze pomiędzy 10o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.
Jak stosować Ocet chmielowy ?
Jako kwaśną płukankę dla włosów suchych, bardzo suchych i wysokoporowatych, która zamknie łuski włosa i zapobiegnie dalszej utracie wody z włosów. Nada także włosom połysk i ochroni kolor. Jak wykonać ?: wlej 3 łyżki stołowe Octu na litr wody, dokładnie wymieszaj i wykonaj ostatnie płukanie włosów po zmyciu odżywki. Nie spłukuj.
Jako tonik do twarzy o działaniu lekko złuszczającym i przeciwtrądzikowym – do wybranego hydrolatu /naparu ziołowego/wody dodaj 10% Octu. Na przykład: 9o ml hydrolatu/naparu + 10 ml (2 łyżki stołowe) octu.
Jako wcierka w skórę głowy, która stymuluje krążenie skóry głowy, wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu włosów, likwiduje łupież- do wybranego hydrolatu/naparu ziołowego/wody dodaj 10% Octu . Na przykład: 9o ml hydrolatu/naparu + 10 ml (2 łyżki stołowe) octu. Porcję wcierki delikatnie wmasuj w umytą skórę głowy. Nie spłukuj.
Jako dodatek do kąpieli na całą wannę wody wlej 50 ml octu.
Jako mgiełka do ciała podczas kąpieli pod prysznicem przygotuj pojemnik z atomizerem, bądź polewaj ciało bezpośrednio z przygotowanego pojemnika. Na 1 litr wody dodaj 2 łyżki stołowe octu.
Jako dodatek do wody przy moczeniu stóp do miski z wodą dodaj 2 łyżki stołowe octu.