Łatwy zwrot towaru
Dostawa do paczkomatu Inpost zamówień powyżej 50zł
ZELARNIA PUPILA - Moja Farma Urody
Tylko naturalne składniki
Składniki: olej lniany tłoczony na zimno, olej konopny tłoczony na zimno, ekstrakt z pokrzywy, ekstrakt z babki lancetowatej, ekstrakt ze skrzypu polnego, ekstrakt z rumianku.
Pojemność: 30 ml
Butelka : 30 ml szkło z pipetą, karton
Dawkowanie: dwa razy w tygodniu jako dodatek do karmy
< 4,5 kg 1/8 pipety
4,5-11 kg 1/4 pipety
11-22 kg 1/2 pipety
>22 kg 1 pipeta
Zdrowe stawy zwierzaków to bardzo ważna sprawa ! to swobodne poruszanie się, brak bólu stawów, lepsze samopoczucie, większa witalność. Skorzystaliśmy z dobrodziejstw ziół takich jak pokrzywa, rumianek, skrzyp, babka lancetowata które od wieków słyną ze swoich właściwości przeciwzapalnych, aby dać Twojemu pupilowi to co najlepsze z natury !
Olej lniany jest wspaniałą alternatywa dla oleju rybiego, (który może nadać oddechowi lub skórze rybi zapach, a ponadto ryby są bardzo zanieczyszczone metalami ciężkimi, co może mieć również konsekwencje zdrowotne dla zwierząt). Olej z nasion lnu zawiera wyższe poziomy kwasu alfa- linolenowego (ALA) niż olej rybny, a także zawiera kwasy tłuszczowe omega-6. ALA jest kwasem tłuszczowym omega-3, który u niektórych gatunków ostatecznie przekształca się w kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). EPA i DHA mają znaczące korzyści w leczeniu przewlekłych chorób zapalnych i immunologicznych. Pod wpływem cyklooksygenazy powstają prostaglandyny serii 3, które wyróżniają się działaniem przeciwzapalnym. Podobnie jak olej rybny, olej lniany jest stosowany w leczeniu przewlekłych chorób zapalnych. Olej rybny jest bezpośrednim źródłem EPA i DHA, podczas gdy ALA w oleju lnianym organizm musi przekształcićw DHA i EPA. Olej lniany jest stosowany od lat w celu utrzymania zdrowej skóry i sierści u zwierząt domowych. W zakresie, w jakim są one zdolne do metabolizowania ALA do EPA i DHA, niektóre zwierzęta z łagodnymi alergiami lub zapaleniem stawów mogą również wykazywać poprawę, gdy ich dieta zostanie uzupełniona olejem lnianym. Suplementy z oleju lnianego mogą zmniejszać skłonności do pasożytnictwa jelitowego i zapobiegać zaparciom.
Olej konopny wzmacnia układ odpornościowy, wspiera zdrową wagę. Olej konopny ma wysoką wartość odżywczą oraz silne działanie regeneracyjne na poziomie komórek skóry. Wspomaga usuwanie obumarłych komórek i przyspiesza zdrowe dzielenie komórkowe. Zawiera tzw. immunomodulatory, które wspomagają i regulują funkcje systemu immunologicznego zarówno w przypadku obniżonej, jak i zwiększonej aktywności. Zwiększa energię, poprawia kondycję skóry i sierści. Psy są przede wszystkim mięsożerne i zbudowane do jedzenia mięsa. Dlatego olej konopny i produkty energetyczne z białek konopnych należy dodawać jako suplement diety a nie zamiennik. Olej z nasion konopi jest lepszy niż oleje na bazie ryb lub lnu, ponieważ ma naturalny stosunek kwasów tłuszczowych Omega 6 do Omega 3 (3:1), których potrzebuje Twój pies. Olej z konopi prawidłowo nawilża skórę i sierść psa, ponieważ jest w pełni naturalny i nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych. Olej z nasion konopi zapobiega zaburzeniom skóry psa, takim jak suchość nosa, trądzik, wyprysk, wysypka i łupież. Olej z nasion konopi może poprawić krążenie krwi i pobudzić zdolności poznawcze psa.
Pokrzywa jest niezwykle odżywcza. To sprawia, że jest doskonałym suplementem „zielonej karmy” dla psów, które potrzebują dodatkowych minerałów i witamin w swojej diecie, ale nie w dużych, wielowitaminowych dawkach, tylko takich jak te na dobrze zbilansowanej domowej diecie. Ponadto, ponieważ jest bogata w błonnik oczyszczający jelita i zawarty jest w niej przeciwutleniający chlorofil, jest to dobry wybór dla psów podatnych na przewlekłe zaburzenia trawienia, toksyczność ogólnoustrojową lub problemy z układem moczowym.
Babka zwyczajna jest powszechna i bezpieczną rośliną, stosowana przy wszelkiego rodzaju stanach zapalnych.
Skrzyp polny – naukowcy od wielu lat wiedzą, że krzemionka jest niezbędna dla zdrowia zwierzaków. Istnieje dobrze udokumentowany związek między poziomem krzemionki u zwierząt a wskaźnikami zdrowia i witalności. Zastosowanie krzemionki dla zwierząt jest korzystne dla ich skóry, optymalnego zdrowia, stawów, kości, wiązadeł, mięśni, kontroli pasożytów, wzroku i innych. Ponieważ w karmie dla zwierząt często brakuje krzemionki, większość doświadcza negatywnych skutków jej niedoboru, które możemy odwrócić, stosując odpowiedni suplement. Krzemionka nie tylko pomaga w schorzeniach skóry i sierści zwierzęcia, ale także przyspiesza proces gojenia się obrażeń kości i tkanek łącznych ponieważ buduje kolagen. Silne tkanki łączne pomagają wspierać stawy i kości. Ponadto, wykazano również, że krzemionka zwiększa gęstość kości i przyspiesza powrót do zdrowia po ich złamaniu. Niedobór krzemionki związany jest z szeroką gamą problemów zdrowotnych, wydajnościowych i wyglądu, od braku połysku sierści, przez słabe wykorzystanie wapnia, po choroby tętnic. Twoje zwierzę zauważy w ciągu kilku dni dużą różnicę. Dzieje się tak, ponieważ każda tkanka łączna w ciele – mięśnie, stawy, ścięgna, chrząstka, więzadła, skóra i wszystkie narządy potrzebują krzemionki, aby uzyskać siłę i sprężystość.
Rumianek ma działanie uspokajające, przeciwzapalne i przeciwalergiczne (przeciwhistaminowe, antyanafilaktyczne) oraz rozkurczowe.