Łatwy zwrot towaru
Dostawa do paczkomatu Inpost zamówień powyżej 50zł
Słowo sattva oznacza dobro, pozytywność, prawdę, zdrowie, pogodność, holistyczne spojrzenie na świat, twórczość, konstruktywność, równowagę, pewność, pokój, czystość, wewnętrzną potrzebę Dharmy i Jana (wiedzy).
Ajurwedyjski Olejek eteryczny TULSI
Naturalny olejek eteryczny z liści tulsi, tzw. Świętej Bazylii (Ocimum sanctum, Ocimum tenuiflorum).
Zapach tulsi jest wyjątkowy – łączy w sobie świeżość zielonych liści oraz słodycz i pikantność hinduskich przypraw. To intensywny, balsamiczny zapach, jednocześnie rześki niczym mięta i ciepły niczym goździk. Słowo “tusli” oznacza “niezrównany” i rzeczywiście olejek ten w aromaterapii nie ma sobie równych. Wpływa korzystnie na zdrowie, samopoczucie i stan skóry.
Właściwości olejku tulsi
- pobudza do działania
- podnosi na duchu
- wpływa korzystnie na zdolność koncentracji umysłu
- pomaga przywrócić wewnętrzny spokój i pogodę ducha
- oczyszcza, odświeża i dezynfekuje powietrze
- działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo i antygrzybiczo
- łagodzi zmiany trądzikowe oraz stany zapalne skóry
- niweluje łupież (stosuj jako dodatek do szamponu i maseczki)
- wpływa korzystnie na układ nerwowy, oddechowy i trawienny (aromat tulsi pobudza apetyt i wydzielanie soków trawiennych)
- działa odstraszająco na komary
Zastosowanie olejku tulsi
- niepokój i stres
- problemy z koncentracją
- wyczerpanie fizyczne i psychiczne
- przeziębienie i osłabienie odporności
- trądzik
- łupież
Według ajurwedy olejek tulsi jest szczególnie polecany w przypadku osób typu Kapha.
Sposób użycia olejku tulsi
- Wzbogacanie kosmetyków: dodaj kilka kropli olejku do ulubionego, kremu, balsamu czy szamponu. W przypadku cery trądzikowej i tłustej zalecane jest stosowanie olejku tulsi w połączeniu z maseczką z zielonej glinki.
- Masaż: wymieszaj 3 łyżki stołowe olejku bazowego (polecamy olejek z nasion winogron oraz olejek migdałowy) z 4 kroplami olejku tulsi. Wmasuj mieszankę za pomocą kolistych ruchów, od stóp w kierunku serca.
- aromatyzacja powietrza: dodaj kilka kropli olejku do wypełnionej wodą miseczki kominka zapachowego. Do wnętrza kominka wstaw zapalona świeczkę typu tea-light (podgrzewacz). Światło świecy podgrzeje wodę w miseczce i uwolni lotne substancje aromatyczne do powietrza.
- inhalacje: dodaj kilka kropli olejku tulsi do miski z gorącą wodą. Nachyl się ostrożnie nad parą i przykryj głowę ręcznikiem. Zabieg pomoże udrożnić nozdrza oraz przyniesie ulgę w trakcie przeziębienia.
Olejek tulsi dobrze komponuje się z olejkiem eukaliptusowym, sosnowym, szałwiowym, cytrynowym, cytronelowym, limetkowym i pomarańczowym.
Przeciwwskazania do stosowania olejku Tulsi
Olejku tulsi nie należy stosować w przypadku ciąży i karmienia piersią. Olejek nie jest również polecany osobom chorym na astmę i epilepsję. Stosowanie olejku w przypadku dzieci wymaga konsultacji ze specjalistą. Nie stosować w przypadku niemowląt oraz dzieci do 12 roku życia. Nie używać w formie nierozcieńczonej bezpośrednio na skórę. Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.