On special offer Recommended

Olej Zdrowe Stawy Zielarnia Pupila

  • Zdrowe stawy zwierzaków to bardzo ważna sprawa! To swobodne poruszanie się, brak bólu stawów, lepsze samopoczucie, większa witalność. Skorzystaliśmy z dobrodziejstw ziół aby dać Twojemu pupilowi to co najlepsze z natury!
39,00 zł
32,70 zł You save 16% (6,30 zł).

Easy product returns

Buy a product and check it in your own time, at home.
You can return the product without providing a reason within 14 days.
Show details
14 days to withdraw from the contract
Your satisfaction is very important to us, therefore you can make a return without providing a reason within 14 days.
No stress and worry
We care about your comfort, that's why our shop offers returns on favorable terms.
Easy returns wizard
All returns processed by our shop are managed in a easy-to-use returns wizard which gives you the ability to send a return parcel.
Products not tested on animals
only highest quality products

ZELARNIA PUPILA - Moja Farma Urody

Tylko naturalne składniki

Składniki: olej lniany tłoczony na zimno, olej konopny tłoczony na zimno, ekstrakt z pokrzywy, ekstrakt z babki lancetowatej, ekstrakt ze skrzypu polnego, ekstrakt z rumianku.

Pojemność: 30 ml
Butelka : 30 ml szkło z pipetą, karton

Dawkowanie: dwa razy w tygodniu jako dodatek do karmy

< 4,5 kg  1/8 pipety

4,5-11 kg  1/4 pipety

11-22 kg  1/2 pipety

>22 kg  1 pipeta

Zdrowe stawy zwierzaków to bardzo ważna sprawa !  to swobodne poruszanie się, brak bólu stawów, lepsze samopoczucie, większa witalność. Skorzystaliśmy z dobrodziejstw ziół takich jak pokrzywa, rumianek, skrzyp, babka lancetowata które od wieków słyną ze swoich właściwości przeciwzapalnych, aby dać Twojemu pupilowi to co najlepsze z natury !

Olej lniany jest wspaniałą alternatywa dla oleju rybiego, (który może nadać oddechowi lub skórze rybi zapach, a ponadto ryby są bardzo zanieczyszczone metalami ciężkimi, co może mieć również konsekwencje zdrowotne dla zwierząt). Olej z nasion lnu zawiera wyższe poziomy kwasu alfa- linolenowego (ALA) niż olej rybny, a także zawiera kwasy tłuszczowe omega-6. ALA jest kwasem tłuszczowym omega-3, który u niektórych gatunków ostatecznie przekształca się w kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). EPA i DHA mają znaczące korzyści w leczeniu przewlekłych chorób zapalnych i immunologicznych. Pod wpływem cyklooksygenazy powstają prostaglandyny serii 3, które wyróżniają się działaniem przeciwzapalnym. Podobnie jak olej rybny, olej lniany jest stosowany w leczeniu przewlekłych chorób zapalnych. Olej rybny jest bezpośrednim źródłem EPA i DHA, podczas gdy ALA w oleju lnianym organizm musi przekształcićw DHA i EPA. Olej lniany jest stosowany od lat w celu utrzymania zdrowej skóry i sierści u zwierząt domowych. W zakresie, w jakim są one zdolne do metabolizowania ALA do EPA i DHA, niektóre zwierzęta z łagodnymi alergiami lub zapaleniem stawów mogą również wykazywać poprawę, gdy ich dieta zostanie uzupełniona olejem lnianym. Suplementy z oleju lnianego mogą zmniejszać skłonności do pasożytnictwa jelitowego i zapobiegać zaparciom.

Olej konopny wzmacnia układ odpornościowy, wspiera zdrową wagę. Olej konopny ma wysoką wartość odżywczą oraz silne działanie regeneracyjne na poziomie komórek skóry. Wspomaga usuwanie obumarłych komórek i przyspiesza zdrowe dzielenie komórkowe. Zawiera tzw. immunomodulatory, które wspomagają i regulują funkcje systemu immunologicznego zarówno w przypadku obniżonej, jak i zwiększonej aktywności. Zwiększa energię, poprawia kondycję skóry i sierści. Psy są przede wszystkim mięsożerne i zbudowane do jedzenia mięsa. Dlatego olej konopny i produkty energetyczne z białek konopnych należy dodawać jako suplement diety a nie zamiennik. Olej z nasion konopi jest lepszy niż oleje na bazie ryb lub lnu, ponieważ ma naturalny stosunek kwasów tłuszczowych Omega 6 do Omega 3 (3:1), których potrzebuje Twój pies. Olej z konopi prawidłowo nawilża skórę i sierść psa, ponieważ jest w pełni naturalny i nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych. Olej z nasion konopi zapobiega zaburzeniom skóry psa, takim jak suchość nosa, trądzik, wyprysk, wysypka i łupież. Olej z nasion konopi może poprawić krążenie krwi i pobudzić zdolności poznawcze psa.

Pokrzywa jest niezwykle odżywcza. To sprawia, że  jest doskonałym suplementem „zielonej karmy” dla psów, które potrzebują dodatkowych minerałów i witamin w swojej diecie, ale nie w dużych, wielowitaminowych dawkach, tylko takich jak te na dobrze zbilansowanej domowej diecie. Ponadto, ponieważ  jest bogata w błonnik oczyszczający jelita i zawarty jest w niej przeciwutleniający chlorofil, jest to  dobry wybór dla psów podatnych na przewlekłe zaburzenia trawienia, toksyczność ogólnoustrojową lub problemy z układem moczowym.

Babka zwyczajna jest powszechna i bezpieczną rośliną, stosowana przy wszelkiego rodzaju stanach zapalnych.

Skrzyp polny – naukowcy od wielu lat wiedzą, że krzemionka jest niezbędna dla zdrowia zwierzaków. Istnieje dobrze udokumentowany związek między poziomem krzemionki u zwierząt a wskaźnikami zdrowia i witalności.  Zastosowanie krzemionki dla zwierząt jest korzystne dla ich skóry, optymalnego zdrowia, stawów, kości, wiązadeł, mięśni, kontroli pasożytów, wzroku i innych. Ponieważ w karmie dla zwierząt często brakuje krzemionki, większość doświadcza negatywnych skutków jej niedoboru, które możemy odwrócić, stosując odpowiedni suplement. Krzemionka nie tylko pomaga w schorzeniach skóry i sierści zwierzęcia, ale także przyspiesza proces gojenia się obrażeń kości i tkanek łącznych ponieważ buduje kolagen. Silne tkanki łączne pomagają wspierać stawy i kości. Ponadto, wykazano również, że krzemionka zwiększa gęstość kości i przyspiesza powrót do zdrowia po ich złamaniu. Niedobór krzemionki związany jest z szeroką gamą problemów zdrowotnych, wydajnościowych i wyglądu, od braku połysku sierści, przez słabe wykorzystanie wapnia,  po choroby tętnic. Twoje zwierzę zauważy w ciągu kilku dni dużą różnicę. Dzieje się tak, ponieważ każda tkanka łączna w ciele – mięśnie, stawy, ścięgna, chrząstka, więzadła, skóra i wszystkie narządy potrzebują krzemionki, aby uzyskać siłę i sprężystość.

Rumianek ma działanie uspokajające,  przeciwzapalne i przeciwalergiczne (przeciwhistaminowe, antyanafilaktyczne) oraz rozkurczowe.

 

Ask for this product

If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible.

Data is processed in accordance with privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.

Fields marked with asterisk are required
Users reviews

Guide

2020-10-01

pixel